www.Ylistaronmetsastysseura.fi


Etusivu

Ampumarata

Kuvia

Jaostot

RHY

Koirahommat

Palautetta

Linkkejä


Valvontavuorot 2019


Hirviporukoiden valvontavuorot hirviradalla

Pukkilan porukan vuorot
Aseman porukkan vuorot
Hööpakan porukan vuorot
Kärkimäen porukan vuorot


VALVONTAVUOROT HAULIKKORADOILLA 2019

 
Trap Skeet Lipunmyyynti
TI 9.4.2019 MÄKINEN TAISTO KUJANPÄÄ JUKKA PAAVOLA JUKKA
PE 12.4.2019 MÄKINEN TAISTO KUJANPÄÄ JUKKA PAAVOLA JUKKA
TI 16.4.2019 MÄKINEN TAISTO PALOMÄKI VILLE MÄKINEN ARI
PE 19.4.2019 PITKÄPERJANTAI
TI 23.4.2019 VALTARI SARI PALOMÄKI VILLE MÄKINEN ARI
PE 26.4.2019 VALTARI SARI HAAPAMÄKI MIKA ARENTTI MATTI
TI 30.4.2019 LÄNSIMÄKI JANNE HAAPAMÄKI MIKA ARENTTI MATTI
PE 3.5.2019 LÄNSIMÄKI JANNE HAKALA EERO VUORELA MIKKO
TI 7.5.2019 KIIKERI SIMO LESKELÄ VILLE VUORELA MIKKO
PE 10.5.2019 KAMAJA NIKO LESKELÄ JOONAS KOIVUSALO JYRKI
TI 14.5.2019 KAMAJA NIKO WINTER TERO KOIVUSALO JYRKI
PE 17.5.2019 KURIKKA ERKKI WINTER TERO NIVUKOSKI J-M
TI 21.5.2019 KURIKKA ERKKI KONTOLA JUHA-PEKKA NIVUKOSKI J-M
PE 24.5.2019 HEIKKINIEMI PETRI KONTOLA JUHA-PEKKA MAJANEN MIKKO
TI 28.5.2019 HEIKKINIEMI PETRI MYLLYKOSKI MARKKU MAJANEN MIKKO
PE 31.5.2019 KOIVULA MARKO MYLLYKOSKI MARKKU LEPPÄLÄ JUKKA
TI 4.6.2019 KOIVULA MARKO MÄKINEN HENRI LEPPÄLÄ JUKKA
PE 7.6.2019 RINTAMÄKI JUKKA MÄKINEN MATTI NIVUKOSKI EERO
TI 11.6.2019 KOIVUSALO JANNE KIVEKÄS ARI NIVUKOSKI EERO
PE 14.6.2019 RITOLA TUOMO RITOLA RAINE MÖTTÖNEN JARI
TI 18.6.2019 MÄKINEN MARKKU RUSULA PEKKA MÖTTÖNEN JARI
PE 21.6.2019 JUHANNUS
TI 25.6.2019 LAMMI IIRO KUUTTI PAULIINA RAPPE MARKKU
PE 28.6.2019 LAMMI IIRO AARNIO PILVI RAPPE MARKKU
TI 2.7.2019 RANTALA SEIJA SURMA-AHO JARI SAARENPÄÄ PETRI
PE 5.7.2019 SAARI ESA KARHU JUSSI SAARENPÄÄ PETRI
TI 9.7.2019 KUJALA JANI SEPPÄ AKI LEMPONEN PEKKA
PE 12.7.2019 SAARI ESA KONTTURI PETRI LEMPONEN PEKKA
TI 16.7.2019 RUSULA ESA KORPELA NIKO HEIKKILÄ JUHA
PE 19.7.2019 RUSULA ESA LATVALA PERTTU HEIKKILÄ JUHA
TI 23.7.2019 YLI-JASKARI KIMMO RENKOLA TONI LATIKKA JUSSI
PE 26.7.2019 YLI-JASKARI KIMMO ALANKO JUHA LATIKKA JUSSI
Ti 30.7.2019 SALO JANI SILLANPÄÄ JUHO SINNEMÄKI JUHANI
PE 2.8.2019 SALO JANI SILLANPÄÄ JUHO SINNEMÄKI JUHANI
TI 6.8.2019 RISKU ARI OLLILA ARTTU LAMMI MATTI
PE 9.8.2019 RISKU ARI OLLILA JANI LAMMI MATTI
TI 13.8.2019 UUSITALO MARJO KARHU PETRA LOUKO KARI
PE 16.8.2019 UUSITALO MARJO KARHU ANNE LOUKO KARI


MIKÄLI ET VOI VUOROASI HOITAA,
NIIN ETSI TUURAAJA TAI VAIHDA SE JONKU KANSSA. JOS EI ONNISTU, NIIN ILMIOTA SIITÄ KARI LOUKOLLE PUH: 044-5417333

Harjoitukset alkaa kello 18.00 ja päättyy 21.00


Tulostettava haulikon valvontavuorolista


Haulikon valvontavuorot pdf (tulostettava versio)
Katso myös ammunnanvalvojan tehtävät







Hirviammunnan valvontavuorot 2019


Kärkimäen hirviporukka

VKO19
TI 7.5.2019 Martti Pukkinen Matti Rajamäki Niko Kopela
PE 10.5.2019 Pertti Koivu Taisto Mäkinen Kari Välimäki
VKO20
TI 14.5.2019 Markku Rappe Ari Mäkinen V-M Tanttari
PE 17.5.2019 Jorma Tuppela Kari Kallioväli Matti Arentti
VKO21
TI 21.5.2019 Matti Rajamäki Mikko Saari Markku Mäkinen
PE 24.5.2019 V-M Tanttari JP Nikko Ari Saari
VKO22
TI 28.5.2019 Matti Soininen Seppo Soininen Tommi Soininen
PE 29.5.2019 Martti Pukkinen Matti Arentti Veijo Järvi
VKO23
TI 4.6.2019 Juha Luoma Veijo Järvi Tero Valli
PE 7.6.2019 Taisto Mäkinen Esa Saari Tero Valli
Jos kyseinen päivä ei sovi, vaihtakaa keskenään

Tulostettava lista


Pukkilan hirviporukka

Vko Tiistai Vko Perjantai
24 11.6 Nivukoski Juho 24 14.6 Nivukoski Marko
Nivukoski Mervi Mäntysalo Voitto
Nivukoski Erkki Nivukoski Erkki
Hauta Martti Hauta Martti
Nivukoski Eero Koivusalo Janne
Vko Tiistai Vko Perjantai
25 18.6 Nivukoski Jussi 25 21.6 Juhannus
Koivusalo Jyrki
Kattelus Sanna
Kattelus Ari
Kallantie Raimo
Vko Tiistai Vko Perjantai
26 25.6 Pukkinen Ismo 26 28.6 Pukkinen Ismo
Pukkinen Joni Pukkinen Joni
Mäkinen Matti Mäkinen Matti
Mäkinen Henri Mäkinen Tuomas
Koski Erkki Koski Erkki
Vko Tiistai Vko Tiistai
27 2.7 Pakka Martti 27 5.7 Nivukoski Poju
Nivukoski Tuure Nivukoski Tuure
Ranta Mika Ranta Mika
Nivukoski Kimmo Nivukoski Kimmo
Laukkola Sami Laukkola Sami
Vko Tiistai Vko Tiistai
28 9.7 Kattelus Sanna 28 12.7 Nivukoski Jussi
Mäntysalo Voitto Nivukoski Janne
Nivukoski Eero Nivukoski Juha
Nivukoski Marko Nivukoski Elisa
Koivusalo Janne Kattelus Ari

Tulostettava lista


Aseman hirviporukka

16.7  Anttoni Alanko, Marjo Kaartinen, Simo Kiikeri, Timo Tammela

19.7  Juha Jokinen, Juuso Jokinen, Arto Nummela, Jouni Raunio

23.7  Jussi Iivari, V-J Pouttu, Raimo Korkiavuori, Tarja Korkiavuori

26.7  V-J Korkiavuori, Mikko Korkiavuori, Sinikka Rajamäki, Raimo Ritari

30.7  Pentti Lahko, Heikki Vehkaoja, Juhani Vehkaoja, Ari Tynjä

 2.8  Mauno Mäkitöyli, Ari Tynjä, Raimo Korkiavuori, Tarja Korkiavuori

 6.8  Tero Alavainio, Tuomo Tammela, Esa Tammela, Mauno Mäkitöyli

 9.8  Pentti Lahko, Heikki Vehkaoja, Mikko Korkiavuori, V-J Korkiavuori

13.8  Jussi Iivari, Tero Alavainio Arto Nummela, Jouni Raunio

16.8  Marjo Kaartinen, Simo Kiikeri, Anttoni Alanko, Timo Tammela



Hööpakan hirviporukka


VKO 34, ti 20.8. ja pe 23.8.                     Hannu Iivari
                                                                 Eero Nissilä
                                                                 Pasi Laitila
                                                                 Samuli Latvatalo
                                                                 Heikki Loukola

 
VKO 35, ti 27.8. ja pe 30.8.                     Erkki Majanen
                                                                 Heikki Heiska
                                                                 Heimo Heiska
                                                                 Esa Latva-Somppi
                                                                 Osmo Sillanpää
                                                                 Pertti Ijäs

 
VKO 36, ti 3.9. ja pe 6.9.                          Mikko Majanen
                                                                 Antti Toppari
                                                                 Ville Pajula
                                                                 Juho Pajula
                                                                 Tatu Latvatalo
                                                                 Liisa Marttala

 
VKO 37, ti 10.9. ja pe 13.9.                     Antti Pajula
                                                                 Veli-Pekka Pajula              
                                                                 Kimmo Rintamäki
                                                                 Juha Järvi
                                                                 Jarkko Järvi
                                                                 Marika Järvi

 
VKO 38, ti 17.9. ja pe 20.9.                     Pekka Niemi
                                                                 Santeri Niemi
                                                                 Valtteri Niemi
                                                                 Jorma Kujanpää
                                                                 Jere Kujanpää



                           
Alkuun